Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüksek lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Düzenleme vadiında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde marka kuruluşu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite kurumlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli terbiye dalünde aile olarak birkötü markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çkızılışmalar yürüten KALKO, birkötü futbol, basket karavaşübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde dünya aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların huzurı düzen Türkiye’nin en şanlı özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda dünya almaktadır.

KALKO, terbiye vadiında yaptığı muvaffakiyetlı antreimlerden dolayı birkötü cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında terbiye vadiında projeler yürütmektedir. Her sene birkötü öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://masajcihazlari.name.tr/ https://korkugerilimkitaplari.name.tr/ https://madeniyaglar.name.tr/ https://metafizik.name.tr/ https://kadikoymarangoz.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
puff bar türkiye
Puro Satın Al